Blender
Unity
Unreal Engine
Quixel Mixer
Inkscape

Blender

Nie wiesz co to Blender?

Blender – program w którym stworzysz pełne sceny 3D wraz z modelowaniem, teksturowaniem, nakładaniem materiałów, rzeźbieniem i tworzeniem animacji. Pełen zestaw narzędzi potrzebnych do wykonania modeli do gier, pełnych filmów animowanych czy zaawansowanych symulacji. A najlepsze jest to, że Blender jest… całkowicie darmowy.

Dowiedz się więcej >

Pierwsze kroki w programie Blender

Postaw swoje pierwsze kroki w programie Blender i przekuj wytwory swojej wyobraźni w prawdziwe obiekty 3D. Wprowadzimy Cię krok po kroku w świat grafiki trójwymiarowej i miliona guziczków dostępnych w Blenderze. Będzie dobrze 🙂

Obejrzyj >

Tworzenie materiałów w systemie nodów

Każdy obiekt stworzony w Blenderze powinien wcześniej czy później dostać jakiś materiał. Nie ważne jaki on będzie. Ważne jest to, że będzie korzystał z systemu nodów na którym powstają wszystkie materiały w Blenderze. Na początku może się wydawać to skomplikowane, ale na spokojnie ogarniemy cały ten proces.

Obejrzyj >

Modelowanie i animowanie postaci

Tworzymy własną postać! Na początku dosyć prostą, ale dzięki temu nauczysz się wszystkiego co musisz umieć do wykonania bardziej zaawansowanej postaci do twojej gry lub animacji. Wpadaj na kanał YouTube i dowiedz się jak wymodelować, zrigować i zaanimować swoją własną postać.

Obejrzyj >

Przystosowanie modeli do gier

Produkcja gry komputerowej to złożony proces. Nie tylko jeżeli wziąć pod uwagę programowanie, ale także samo przenoszenie obiektów z Blendera do silnika w którym powstaje twoja gra. Nie wystarczy zapisać modelu i włączyć go w silniku. To jest troszkę bardziej skomplikowane i tutaj właśnie dowiesz się jak to tego podejść aby wszystko pięknie działało.

Obejrzyj >

Najlepsze modyfikatory

Modelowanie w Blenderze bez użycia modyfikatorów to jak jedzenie zupy widelcem. Niby się da ale to trochę bez sensu. Obejrzyj ten kurs aby poznać wszystkie najpopularniejsze modyfikatory dostępne w Blenderze i dowiedzieć się w jaki sposób mogą ułatwić twoją pracę.

Obejrzyj >

Realistyczne symulacje

Niesamowicie efektowne, dające dużo satysfakcji gdy wyjdą tak jak miały wyjść. Symulacje to jednocześnie bardzo ekscytujący temat, a także bardziej stresujący. Opanowanie całego systemu symulacji w Blenderze nie jest proste, ale gdy się uda sprawia bardzo dużo radości.

Obejrzyj >


Unity

Nie wiesz co to Unity?

Unity to program na którym można tworzyć gry. Proste co nie? No właśnie nie do końca. Unity jest jednym z najpopularniejszych silników do gie, który posiada masę skomplikowanych ale także tych bardziej przystępnych funkcji.

Dowiedz się więcej >

Pierwsze kroki w Unity

Chce stworzyć grę! Ale jak? Dobre pytanie. Ta seria filmów odpowie na twoje pytania wprowadzając Cię w zagadnienie tworzenia gier, a także zapozna Cię z interfejsem i podstawowymi zasadami panującymi w Unity.

Obejrzyj >

Programowanie w Unity

Wszystko co powinieneś wiedzieć zaczynając programować w Unity. Co to jest skrypt? Jak działają funkcje? Pisanie kodu czy programowanie wizualne? W tym kursie poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Obejrzyj >

Tworzenie materiałów w systemie nodów

Każdy obiekt w świecie gry potrzebuje jakiegoś materiału. Teoretycznie można przenieść materiały w postaci tekstur z innych programów, ale co jeżeli chcesz zrobić materiał, który będzie nieco bardziej interaktywny? Wtedy najlepiej odpalić Shadergraph!

Obejrzyj >


Unreal Engine 5

Nie wiesz co to Unreal enigne 5?

Unreal Engine 5 jest programem do tworzenia gier na komputery, konsole i telefony. Mimo, że jest on wykorzystywany głównie do produkcji gier to coraz częściej pojawia się na planach filmowych i studiach telewizyjnych ze względu na jego nacisk na realizm.

Dowiedz się więcej >

Pierwsze kroki w Unreal Engine 5

Jeden z najczęściej wybieranych silników do tworzenia gier komputerowych ale nie tylko. Coraz częściej Unreal Engine jest wykorzystywany do produkcji zaawansowanych wizualizacji architektonicznych, czy nawet jako wirtualne studio do kręcenia pełnometrażowych filmów. Chyba wypada go poznać 😉

Obejrzyj >

Programowanie w Unreal Engine 5

Jeżeli znasz już podstawy obsługi Unreal Engine to nadszedł czas na twoje pierwsze skrypty wprowadzające logikę to twojej gry, a co za tym idzie, sprawiające, że cały ten świat nareszcie ożyje! Każda gra wymaga pewnego rodzaju programowania, więc im wcześniej zaczniesz tym szybciej ogarniesz jak to działa!

Obejrzyj >


Quixel Mixer

Nie wiesz co to Quixel Mixer?

Potrzebowałeś kiedyś stworzyć teksturę do swojego obiektu ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać? Quixel Mixer jest prawdopodobnie najlepszym darmowym narzędziem do teksturowania obiektów 3D, a także do tworzenia własnych tekstur bazując na kilku innych.

Dowiedz się więcej >

Pierwsze kroki w Quixel Mixer

Kolorki! Chcesz dodać kolorki do swojego obiektu ale nie masz pojęcia jak? Zapoznaj się z tą serią filmów aby zacząć samodzielną zabawę z tym programem. Dowiesz się tutaj wszystkiego od tworzenia własnych materiałów, poprzez miksowanie skanów do samego eksportu gotowych tekstur.

Obejrzyj >


Inkscape

Nie wiesz co to Inkscape?

Gdy potrzebujesz logo, ikonki, albo infografikę. Inkscape przychodzi z odsieczą jako prawdziwy kombajn przeznaczony do edycji wektorowej grafiki 2D. To kompletnie darmowe i całkiem potężne narzędzie jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z grafiką 2D.

Dowiedz się więcej >

Pierwsze kroki w Inkscape

Program do tworzenia i edycji grafiki 2D? Tak! Z tego też powstało kilka filmów, wiec jeżeli trafia to w twoje zainteresowania to wiesz co zrobić 😉
W tej serii dowiesz się w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z programem Inkscape, a także z całą grafiką wektorową.

Obejrzyj >