Unreal Engine

Unreal Engine

Przejdź na stronę

Unreal Engine jest bardzo ciekawym przypadkiem. Mimo iż został stworzony jako silnik do produkcji gier komputerowych to dzięki jego niesamowitym możliwością graficznym coraz częściej wykorzystywany jest do innego typu zadań. Unreal Engine można spotkać nie tylko w grach komputerowych i tych na konsole lub telefony ale także przy produkcji pełnometrażowych filmów, seriali, interaktywnych wizualizacji, czy nawet realistycznych efektów specjalnych generowanych w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo wszechstronny program, który zyskał sławę jako “ten z najlepszą grafiką”.
Możesz na nim stworzyć grę lub aplikację na wszystkie najpopularniejsze platformy wliczając w to komputery z systemem Windows, Linux, MacOS a także telefony i konsole. Dodatkowo Unreal Engine posiada bardzo przyjazny interfejs dzięki któremu osoba tworząca własną grę nie musi znać żadnego języka programowania. System Blueprintów w Unreal Engine pozwala na programowanie wizualne bez dotykania ani jednej linijki kodu, a gry wykonane z jego pomocą cechują się dokładnie taka samą jakością jak te pisane w kodzie C++, który również jest dostępny jako opcja przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników.
Mimo iż Unreal Engine jest bardzo złożonym i skomplikowanym programem to rozpoczęcie z nim przygody należy do bardzo przyjemnych. Nie powinieneś/aś mieć problemów aby wykonać w nim swoją pierwszą grę 🙂

Kilka przykładów gier stworzonych w Unreal Engine: Valorant, Astroneer, Tropico 6, Satisfactory, A Way Out, Fortnite, Borderlands.

Naucz się tworzyć gry w Unreal Engine całkowicie za darmo!

Na kanale PL Tutors znajdziesz wiele filmów wprowadzających do programu Unreal Engine, a także tych tłumaczących nieco bardziej zaawanasowane funkcje.
Kliknij przycisk poniżej aby otrzymać dostęp do darmowych kursów.

Przejdź do kursów >
Default image
PL Tutors
Articles: 43