Unity

Unity

Przejdź na stronę

Unity to program na którym można tworzyć gry. Proste co nie? No właśnie nie do końca. Unity jest jednym z najpopularniejszych silników do gie, który posiada masę skomplikowanych ale także tych bardziej przystępnych funkcji. Dzięki Unity możesz stworzyć własną grę komputerową i pochwalić się przed znajomymi, ale możesz też podejść do tego zdecydowanie ambitniej i opublikować tę grę jako pełną produkcję na Steam lub innym popularnym sklepie. Możliwości są nieograniczone i dopóki wystarczy Ci chęci, czasu i motywacji do działania to masz możliwość stworzenia kolejnego wielkiego hitu, który pobije rynek. Jakby tego było mało to korzystając z Unity nie jesteśmy ograniczani tylko do gier komputerowych. Bez większych problemów możemy wypuścić naszą produkcję na inne platformy takie jak telefony z systemem Android lub iOS, komputery z systemami Linux, Windows lub MacOS, a także konsole i praktycznie wszystkie inne platformy jakie możesz sobie wyobrazić włącznie z przeglądarkami internetowymi.
Nie trzeba wiele aby zacząć tworzyć własną grę w Unity. Zarezerwuj sobie trochę wolnego czasu, wymyśl swoją grę i odpalaj Unity! Warto będzie również poznać podstawy języka programowania o nazwie C# lub pójść w nieco inną stronę i zabrać się za wizualne programowanie dostępne w Unity.

Kilka przykładów gier stworzonych w Unity: Osiris: New Dawn, Gwint: Wiedźmińska gra karciana, Hearthstone, Escape from Tarkov, Monument Valley 2, Hollow Knight

Naucz się Unity całkowicie za darmo!

Na kanale PL Tutors znajdziesz wiele filmów wprowadzających do programu Unity, a także tych tłumaczących nieco bardziej zaawanasowane funkcje.
Kliknij przycisk poniżej aby otrzymać dostęp do darmowych kursów.

Przejdź do kursów >

Default image
PL Tutors
Articles: 43