260 words1,6 min read
Udostępnij

Inkscape

Przejdź na stronę

Inkscape jest programem do edycji grafiki 2D, a mówiąc trochę konkretniej – wektorowej grafiki 2D. Oznacza to tyle, że zamiast pikseli, które możesz spotkać przy edycji zdjęć w Phtoshopie albo Gimpie, tutaj są kształty geometryczne. Wszystko co zostało wykonane w grafice wektorowej jest przedstawione za pomocą krzywych, które mają „nieskończoną rozdzielczość”. Obraz wektorowy możesz przybliżać ile chcesz a i tak nie stanie on się rozmyty ani nie straci na jakości.
No ale już koniec o samej grafice wektorowej, zajmijmy się programem Inkscape. Jest to kompletnie darmowy i otwarty program w którym możesz stworzyć ikony, obrazy, logotypy, infografiki i wiele więcej. Wszędzie tam gdzie wymagana jest precyzja i możliwość dowolnego powiększania elementów Inkscape sprawdzi się idealnie. Prawdę mówiąc to do niedawna wszystkie grafiki jakie powstawały w ramach kanału PL Tutors były tworzone właśnie z pomocą Inkscape. Jest to idealny program dla osób stawiających swój pierwszy krok w grafice komputerowej. Nie tylko ze względu na to że jest darmowy ale także dlatego, że ma bardzo dużo funkcji i przyjazny interfejs, który nie powinien sprawić Ci żadnych problemów.

Naucz się Inkscape całkowicie za darmo!

Na kanale PL Tutors znajdziesz wiele filmów wprowadzających do programu Inkscape, a także tych tłumaczących nieco bardziej zaawanasowane funkcje.
Kliknij przycisk poniżej aby otrzymać dostęp do darmowych kursów.

Przejdź do kursów >